اختصاص ۲ میلیارد دلار باقیمانده از بودجه برای واردات

خبر اقتصادی

از ابتدای سال تاکنون ۵.۵ میلیارد دلار از ۸ میلیارد دلار مرحله اول برای تامین ارز کالاهای اساسی و دارو با نرخ ترجیحی توسط بانک مرکزی تامین شده است. که این یکی از اخبار اقتصادی واردات محسوب می شود.اختصاص ۲ میلیارد دلار باقیمانده از بودجه برای واردات در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت.
اهمیت تامین ارز برای کالاهای اساسی و دارو از اولویت های بانک مرکزی است.
طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی اختصاص ۲ میلیارد دلار باقیمانده از بودجه برای واردات کالاهای اساسی در نیمه اول سال جاری در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است.
بانک مرکزی تاکنون توانسته است نسبت به تامین ۶ میلیارد دلار اقدامات لازم را انجام دهد و در خصوص تامین ارز ۲ میلیارد دلار اضافه شده نیز در اسرع وقت اقدامات لازم انجام می شود که با تحقق این امر وضعیت بهتری در موجودی کالاهای اساسی در کشور ایجاد می شود و تنظیم بازار نیز روند بهتری به خود می گیرد.
بانک مرکزی با وجود کلیه محدودیت ها از حیث میزان و دسترسی به منابع در تلاش است ثبت سفارش های انجام شده را از طریق منابع نفتی تامین کند و فرآیندهای تخصیص ارز نیز برای تنظیم بازار تسریع می شوند.

این خبر می تواند در اقتصاد ایران تاثیرگذار بوده و برای فعالان اقتصادی مهم باشد. برای آنکه بتوانیم اقتصاد قابل پیش بینی داشته باشیم باید به این موارد توجه کرده و این نمونه اخبار را دنبال کنیم. برای این منظور صفحه اخبار سایت را دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *