استراتژی نوآوری

استراتژی_نوآوری

استراتژی نوآوری چیست؟

نوآوری ایجاد ارزش جدیدی است که مردم مایل به استفاده و هزینه آن هستند، در حالی که استراتژی برنامه استفاده از بازاریابی، عملیات، مالی و تحقیق و توسعه برای حمایت از دستیابی به اهداف رقابتی کسب و کار است. بنابراین،  استراتژی نوآوری را می توان به عنوان یک نقشه راه صریح برای دستیابی به آینده مطلوب توصیف کرد.

چرا شما به یک استراتژی نوآوری نیاز دارید؟

بر طبق آمار ، ۹۶٪ از مدیران، نوآوری را به عنوان یک اولویت استراتژیک تعریف کرده اند زیرا داشتن استراتژی های نوآوری تنها راه برای تصمیم گیری صحیح در مورد کسب و کار و انتخاب روشهای صحیح است و بدون چنین استراتژی، شرکت ها برای سنجش شیوه های مختلف تأمین منابع گسترده و ایجاد ارزش مشترک، مشکل خواهند داشت. همچنین، طراحی یک سیستم نوآوری منسجم متناسب با نیازهای رقابتی خاص یک شرکت و همسو سازی بخشهای مختلف سازمان با اولویتهای اصلی، فرآیندهایی سخت و چالش برانگیز است.

در واقع استراتژی نوآوری به این می پردازد که چگونه نوآوری برای مشتریان بالقوه ارزش آفرینی می کند، شرکت چگونه سهمی از آن ارزش را به دست می آورد و چه نوع نوآوری را دنبال می کند. بنابراین، بدون یک استراتژی نواوری کارآمد، دستیابی به موفقیت درازمدت و جهت دهی سریع به کار در راستای حفظ و ایجاد مزیت رقابتی، بخصوص در کسب و کار های مستقر شده، کاملاً دشوار است.

استراتژی نوآورانه کارآمد

در حالی که تدوین استراتژی های نوآورانه، از مهم ترین گام ها به سمت ایجاد مزیت رقابتی پایدار است، اما این راهبرد ها تا زمانی که با اهداف، رویه ها و روش های مختص یک سازمان همسو نشوند، کارآمد نخواهند بود. نکته حائز اهمیت این است که اهدافی که با استراتژی های نوآوری دنبال می کنند باید با اهداف و چشم انداز کلی سازمان هم راستا بوده و سازمان را در مسیر دستیابی به آن ها قرار دهند. در واقع هدف اصلی این است که بدانیم چگونه نوآوری به ما در رسیدن به اهداف سازمان کمک می کند؟

مراحل تدوین راهبردها:

 1. تعیین اهداف و رویکرد استراتژیک نوآوری
 2. تحقیقات بازار و شناسایی مشتریان و رقبا
 3. تعریف ارزش پیشنهادی
 4. ارزیابی توانایی ها و وضعیت موجود
 5. ایجاد سیستم ها و تکنیک های نوآوری در سازمان

برای دریافت مشاوره در زمینه تدوین راهبرد های نوآوری می توانید هم اکنون با مراجعه به صفحه تماس با ما مسیر خود را برای شکوفایی هر چه بیشتر آغاز کنید.

4 پاسخ
 1. احمد مارانی
  احمد مارانی گفته:

  سلام – چه مدت طول می کشد تا استراتژی آماده بشود و چه اطلاعاتی نیاز دارید تا آن را تنظیم کنید ؟
  ممنون

  پاسخ
  • مدیر واحد آنلاین
   مدیر واحد آنلاین گفته:

   سلام و وقت بخیر
   بسته به حجم اطلاعاتی شما از کسب و کارتون دارید زمان مشخص می شود و حجم سندی که تنظیم می شود.
   در ابتدا گروه مشاوران کسب و کار راه ایده آل داشته ها و اهداف را مشخص می کنند و سپس شیوه نامه تنظیم سند شما و هزینه آن و زمان لازم اعلام می شود. این موارد جلسه مشاوره به شما اعلام می شود.
   ایام به کام

   پاسخ
  • adminwp1
   adminwp1 گفته:

   برنامه استراتزی نواوری منجر به افزایش بهره وری می شود، تلاش همه مشاوران کسب و کار در جهت افزایش بهره است

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *